OPEN AIR MUSIC FESTIVAL - největší událost prázdnin

Druhá polovina prázdnin utíká školákům až příliš rychle. Dny se začínají krátit, voda na koupalištích
není tak prohřátá jako v červenci a letní sporty už začínají s přípravou na podzimní soutěže. Hlavními lákadly srpna jsou pro děti a mládež Východních Krkonoš poutě s bohatým programem - ale největší událostí pro většinu mladých lidí bude stejně jako devatenáct předchozích ročníků trutnovský OPEN AIR MUSIC FESTIVAL. Někteří rodičové nadšení svých potomků nesdílejí. Šokuje je jednak cena vstupného - a navíc mívají averzi k celé akci, pokud se sami během dvou desítek let festivalu nezúčastnili a jen při průjezdu autem kolem areálu Bojiště potkávali party mládeže odlišné krevní skupiny.

Domnívám se, že by rodiče měli mít o celé akci více informací. Především by měli vědět, co se za těch 680 -780 Kč vlastně nabízí. Všechny informace snadno najdete na www.festivaltrutnnov.cz, ale pro ty rodiče, kteří se moc s počítačem nekamarádí, to alespoň shrneme.

1) Během těch čtyřech dnů (16.-19.8.) vystoupí na Festivalu stovka kapel i zpěváků špičkových kapel různých hudebních žánrů. Není v lidských silách shlédnout všechny koncerty. Účastníci si proto z programu vybírají podle svého vkusu ty pořady, které chtějí vidět.

2) Také není technicky možné vybírat vstupné jenom na jednotlivá vystoupení, protože festivalu se pravidelně účastní tisíce diváků. Je proto jediné možné řešení - nabídka formou „švédského stolu". Zaplatíte určenou taxu a vybíráte si podle své chuti tolik hudebních lahůdek, kolik jste schopni konzumovat.

Pokud máte obavy o bezpečnost a nebo o morální bezúhonnost svých dětí, řetězy nebo domácí vězení to nevyřeší. Stejně přijde dříve nebo později doba, kdy ptáci opustí hnízda a budou létat samostatně.

Můžete ale použít osvědčený systém dohody. Společně si vypracujte rozvrh, na které koncerty vaše ratolest půjde - a kdy bude doma - nebo na stanovišti, kde si ji v dohodnutou dobu vyzvednete.

Malou generálkou na Festival mohou být koncerty Trutnovského hudebního léta, které probíhají celé prázdniny na Krakonošově náměstí v Trutnově.

Vstupenky v předprodeji jsou o stokorunu levnější, nežli zakoupené až při vstupu do areálu. Neměli byste proto se svým svolením příliš váhat. Vašim dětem přeji hezké zážitky z festu - a pokud se s našimi čtenáři podělí o své zážitky, také si je rád přečtu a samozřejmě zveřejním. St. Ondráček

PřílohaVelikost
nejvetsi_udalost_prazdnin.pdf133.82 KB